Poczekalnia w stylu retro

Poczekalnia to pomieszczenie, które jest najczęściej odwiedzane przez potencjalnych klientów oraz kandydatów do pracy. Jest to szczególne miejsce, które pozwala wyrobić sobie opinię na temat danej firmy. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, żeby ta przestrzeń prezentowała się przyzwoicie, a dodatkowo zapewniała poczucie komfortu. Jednym z pomysłów, który cieszy się największą popularnością jest wnętrze urządzone w stylu retro. Czym się ono wyróżnia?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/styl-retro/

Czym charakteryzuje się styl retro?

Główną cechą charakterystyczną dla stylu retro jest używanie wyrazistych kolorów. Powinny być one radosne oraz barwne. Oprócz mocnych kolorów ważne są również roślinne i geometryczne wzory. Obecnie dany styl jednak uległ pewnej modernizacji, jeżeli chcemy urządzić pomieszczenie w stylu retro powinniśmy postawić na stonowane wzory, które będą tworzyły harmonijną całość. Jeszcze do niedawna w miejscach, gdzie królował styl retro panował misz-masz, który obfitował w mocne i wzorzyste elementy. Dzisiaj jest zupełnie odwrotnie, spokojne koncepcje są górą.

Jakie ściany będą odpowiednie do stylu retro?

Ściany pomieszczenia, które ma zostać urządzone w stylu retro powinny być stonowane, ich głównym zadaniem jest pełnienie funkcji tła. Głównie po to, żeby wybrane dekoracje oraz dodatki, w postaci roślin oraz figurek nie gryzły się. Najczęściej wybieranym kolorem jest kolor biały, jest to barwa która stanowi świetne tło, bez względu na to które pomieszczenie chcemy zaaranżować. Świetnym pomysłem na urozmaicenie pomieszczenia jest dodanie tapety, na której będą znajdować się geometryczne wzory. Jest to dodatek, który nawiązuje do początków rozwoju stylu retro.

Meble w stylu retro

Meble to kolejny ważny element pomieszczenia w stylu retro, powinny być tak dobrane, żeby zwracać uwagę oraz pełnić funkcję ozdobną. Jeżeli szukamy takich, które przez swój wygląd będą wyjątkowe, warto postawić na meble z dawnych lat. Najlepiej jest umieścić jeden stary mebel, a następnie dobrać do niego kilka egzemplarzy utrzymanych w nowoczesnym stylu. Polecane są meble drewniane, plastikowe oraz szklane. Bardzo istotnym elementem są również siedzisk krzeseł, warto je obić za pomocą grubego materiału.

Zobacz też: http://www.pracazpasja.pl/poczekalnia-w-biurze-czy-jest-istotna-jak-ja-urzadzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here