Globtroterzy na fali

Dużo podróżujesz. Polujesz na okazje cenowe wśród ofert wycieczek krajowych i zagranicznych, potrafisz sam wyszukać niedrogie, ale urocze miejsca noclegowe na całym świecie. Wiesz jak zarezerwować tanie połączenia lotnicze i jak sprytnie zapakować walizkę. Kochasz testowanie egzotycznych smaków regionalnej kuchni. Uwielbiasz też uczyć się języków obcych i poznawać regionalne zwyczaje. Dzięki temu zyskałeś już wielu znajomych w Europie, a nawet na całym świecie. Plakat z mapą świata, przyklejony na ścianie twojego pokoju, jest pełen pinezek wbitych w najciekawsze miejsca, które osobiście odwiedziłeś. Mówisz o sobie, że jesteś globtroterem.

Jeśli taki opis mógłbyś śmiało umieścić pod swoim zdjęciem w portalu społecznościowym, to bez wątpienia masz szanse, by z podróżowaniem związać swoją przyszłość zawodową. W obecnych czasach praca oparta na turystyce i związanej z nią szeroko pojętej infrastrukturze, to niezwykle atrakcyjny sposób na zarabianie pieniędzy. I to sposób nie byle jaki, bo pozwalający na życie zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Możliwości jest multum…

Swoje doświadczenia, triki na znalezienie niedrogiego transportu i noclegu, piękne zdjęcia z wojaży, mógłbyś przedstawiać w dowolnej formie na swojej własnej stronie internetowej czy blogu. Pieniądze zyskane z reklamowania produktów, linków afiliacyjnych i dotacji na pewno nie byłyby małe. Nagrywanie filmów o dowolnej tematyce i prowadzenie vloga również będzie podobnie zyskowne, jeśli nawet nie korzystniejsze. Możesz wziąć również pod uwagę biura podroży. Tutaj pracownik stacjonarny czy rezydent w wybranym kraju, faktycznie mocno zainteresowany tą tematyką, jest na wagę złota. Również portale internetowe, pośredniczące w sprzedaży miejsc noclegowych, z chęcią ujrzą w swoim gronie globtrotera. Twoja osoba mile widziana będzie na wielu stanowiskach w hotelach czy pensjonatach. Nie pomijajmy tak fantastycznych możliwości jak praca na statku żeglugi dalekomorskiej, oczywiście pod warunkiem, że ciągłe kołysanie fal brzmi dla ciebie kusząco. Podobnie jest z podróżami podniebnymi. Dla osób świetnie czujących się na pokładzie samolotu, praca stewarda czy stewardessy to wprost wymarzona opcja.Jeśli wolisz coś mniej egzotycznego, może zainteresować cię posada pilota wycieczek zagranicznych, a gdy niektóre miejsca na świecie darzysz szczególną sympatią, to ciekawą opcją jest zatrudnienie jako lokalny przewodnik turystyczny.

W tym miejscu należy dodać, że czasami sama pasja i doświadczenie nie wystarczy. Studia językowe, wszelkie kierunki związane z turystyką i rekreacją, czy nawet studia hotelarskie, mogą być bazą do formalnego potwierdzenia oraz uzupełnienia zdobytej samodzielnie wiedzy. Warto rozejrzeć się w ofercie krajowych lub zagranicznych uczelni, i wybrać kierunek o jakości zgodnej z twoimi standardami. Gdy połączysz swoje kompetencje i niecodzienne zamiłowanie do podróży z wiedzą udokumentowaną dyplomem renomowanej szkoły wyższej, nie pozostanie ci nic innego jak z szerokim uśmiechem na twarzy podbijać świat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here