Czy kurs online zastąpi klasyczną naukę języka

Wykonywanie arkuszy roboczych nauczy Cię tylko wypełniania większej liczby arkuszy, a czytanie książki nauczy Cię tylko czytania. Zakładam, że Twoim głównym celem jest płynne mówienie, więc zdobądź korepetytora, poznaj przyjaciół, którzy znają język, który chcesz znać, możesz nawet rozmawiać ze sobą podczas jazdy, ale co najważniejsze, nie siedź cicho za ekranem komputera! Kurs niemieckiego online nie zastąpi realnej rozmowy w tym języku.

Zbuduj pewność siebie podczas używania języka

Komputer nie zachęci Cię ani nie będzie wyglądał na zdezorientowanego, gdy całkowicie omyłeś nowe zdanie. Z drugiej strony ludzie to zrobią.

Jeśli ćwiczysz z przyjacielem lub partnerem językowym, a nie z komputerem, od razu wiesz, czy to, co właśnie powiedziałeś, ma sens (czy nie). Kiedy tak się dzieje, kontynuowanie trudniejszych rozmów może być niezwykle satysfakcjonujące i motywujące.

Postaw na personalne lekcje

W przypadku kursów online postępujesz zgodnie z wcześniej zarysowaną serią lekcji, które nie pozwalają na spontaniczne interakcje. Jeśli uczysz się z korepetytorem, przyjacielem lub rozmawiasz z ludźmi, których spotykasz podczas studiów, wolontariatu lub nauczania za granicą, łatwiej ci będzie dostosować lekcję do swoich potrzeb. Możesz w każdej chwili przerwać tej osobie i powiedzieć „Nie rozumiem” lub wstawić nowe odebrane słowo.

Krótko mówiąc, możesz zejść z drogi w trakcie nauki z człowiekiem, aby upewnić się, że nauczysz się punktów językowych, które są najbardziej potrzebne do Twoich potrzeb. Nie jest to tak bardzo możliwe z komputerami, które obsługują kurs niemieckiego online. Trudno jest odtworzyć codzienne rozmowy i interakcje, gdy jest to wymuszone z osobowością online podobną do Siri lub nieznajomymi filmami z YouTube.

Internetowe kursy są ograniczone

Bez względu na to, jaką strategię ostatecznie zastosujesz, ostatecznie będziesz musiał motywować siebie i zainwestować dużo czasu i poświęcenia w naukę języka. Nie ma magicznego programu, strony internetowej, nauczyciela ani strategii, która magicznie uczyni Cię płynnym w ciągu zaledwie kilku tygodni, miesięcy lub cokolwiek innego.

Nie spodziewaj się, że będziesz płynnie ćwiczyć po kilku godzinach ćwiczeń tygodniowo lub korzystając z fantastycznej, zgrabnej aplikacji. Stanowią one przydatne dodatkowe zasoby, ale będziesz musiał poświęcić trochę czasu, aby przejść do następnego poziomu nauki języka. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się tonami podczas nauki, czy też doskonalisz sztukę języka ciała podczas nauki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here