Studia fryzjerskie - zalety

Fryzjerstwo obecnie jest bardzo mocnym zawodem i istnieje mnóstwo salonów fryzjerskich. osoba która chce zostać fryzjerem musi mieć oprócz tak zwanej smykałki dokumenty poświadczające jej umiejętności. Zwykle są to szkoły zawodowe dla fryzjerów, jednak bardziej ambitne osoby wybierają się na studia fryzjerskie. Dlaczego studia fryzjerskie? Przede wszystkim to nowatorskie studia, które łączą cechy studiów z dyplomem wyższej uczelni poświadczającym uzyskany tytuł zawodowy.
Studenci podczas studiów uzyskują wiedzę o fryzjerstwie zabiegach pielęgnacyjnych włosów i skóry głowy a także stylizacjach. W trakcie edukacji słuchacze nabywają praktycznych umiejętności fryzjerski oraz zdobędą wiedzę jak rozpocząć własną działalność gospodarczą.
aby iść na studia fryzjerskie możemy wybrać trzy drogi, a mianowicie:
– studia pierwszego stopnia tak zwane licencjackie,
– studia drugiego stopnia tak zwane magisterskie,
– studia podyplomowe.
Po wybraniu każdej z tych dróg możemy rozpocząć karierę fryzjerską. już po trzech latach studiów pierwszego stopnia możemy założyć własną działalność, tak samo jest w wypadku studiów magisterskich jak i podyplomowych. Studia fryzjerskie 1 stopnia dają nam możliwość rozpoczęcia tej drogi i nauki tego zawodu, natomiast jeżeli chodzi o osoby posiadające dyplom ukończenia studiów pierwszego lub drugiego stopnia to studia fryzjerskie podyplomowe będą doskonałym uzupełnieniem dla osób, które zajmują się takimi rzeczami jak:
– stylizacją paznokci,
– wizażem,
– doradztwem modowym,
– wizerunkiem.
Studia fryzjerskie podyplomowe to także idealne rozwiązanie dla nauczycieli oraz kandydatów praktycznej nauki zawodu w szkołach ponadgimnazjalnych policealnych jak również placówka kształcenia i doskonalenia nauczycieli.
Wybierając studia podyplomowe z tytułem czeladniczym umożliwia podjęcie nowego ciekawego oraz atrakcyjnego wezwania zawodowego i jednocześnie zmianę branży która dotąd wydawała się niemożliwa na akademickim poziomie kształcenia.
Studia fryzjerskie otwierają zupełnie nowe możliwości, ponieważ do tej pory studenci nie mieli możliwości uzyskania jednocześnie dyplomu ukończenia studiów, kwalifikacji do dalszego nauczania a także tytułu zawodowego.
Studia podyplomowe mają za zadanie przygotować nauczycieli posiadających uprawnienia do nauczania przedmiotów zawodowych a także do prowadzenia zajęć teoretycznych przedmiotów zawodowych związane z fryzjerstwem. Oprócz tego dają one możliwość zdobycia tytułu zawodowego fryzjera – czeladnika po pozytywnie zdanym egzaminie który jest przewidziany w toku studiów.
Studia fryzjerskie podyplomowe dają możliwość uzyskania dokładnie tego samego tytułu co w przypadku ukończenia trwających o wiele dłużej szkół zawodowych czy też techników.
Bardzo często zdarza się, że mimo pięknego salonu fryzjerze pracujący tam nie mają w ogóle zielonego pojęcia na temat fryzjerstwa. W szkołach zawodowych czy technikach bardzo mały jest praktyki jeżeli chodzi o stylizacje fryzur, nauczyciele podchodzą bardzo lekko do uczniów i dlatego też ich umiejętności nie są tak samo duże jak osób dorosłych decydujących się na studia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here