Skrzynki na jabłka z tworzywa sztucznego

Transport świeżych warzyw i owoców to prawdziwe wyzwanie dla dostawców. Każdy klient oczekuje, że otrzyma produkt wysokiej jakości, bez widocznych uszkodzeń. Jeśli tak nie jest, to wybierze produkt konkurencji, a to zawsze strata dla inwestora. Jakie powinny być skrzynki na jabłka?

Jabłka – zbiory do skrzyniopalet wprost z sadów

Jabłka jak prawie wszystkie świeże owoce wymagają szczególnej troski. Bardzo łatwo mogą ulec obiciu, a to już najprostsza droga do tego, aby zaczęły się psuć. Wystarczy jeden owoc w pojemniku, aby również na wszystkich obok pojawiła się pleśń. Najczęściej wprost z sadów trafiają do drewnianych skrzyń, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zdecydowanie bardziej sprawdzą się skrzynie na jabłka wykonane z tworzywa sztucznego. Co decyduje o tym, że są lepsze od drewnianych odpowiedników?

Skrzynki na jabłka z tworzywa sztucznego

Tworzywo sztuczne wykorzystywane do produkcji tego rodzaju pojemników odznacza się wyjątkową wytrzymałością, a zarazem również elastycznością. Dzięki temu załadowane ciężkimi owocami i obsługiwane nie tylko przez ludzi, ale również specjalne maszyny i urządzenia pojemniki, nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym.

Poza tym skrzyniopalety na jabłka z tworzywa sztucznego odporne są również na inne czynniki, w tym atmosferyczne, więc bez obawy mogą być przetrzymywane na zewnątrz. Są całkowicie neutralne dla żywności i tym samym nie wchodzą w reakcję ze znajdującymi się wewnątrz owocami. Dzięki temu jabłka nie ulegają szybko psuciu się.

Perforowane i gładkie ścianki nie absorbują wody i nie zatrzymują wilgoci, która przyspiesza dojrzewanie owoców i tym samym również ich gnicie. Są bardzo higieniczne i łatwe do umycia. Lżejsze od skrzynek drewnianych są także łatwiejsze w obsłudze. Posiadają wygodne i ergonomiczne uchwyty.

Skrzynie na jabłka dla logistyki

Skrzyniopalety na jabłka to duże pojemniki, które w transportach powrotnych można złożyć do mniejszej postaci. W wyniku tego przewożone puste skrzynie nie zajmują tyle miejsca, co te wykonane z drewna. Dzięki temu można uniknąć pustych transportów, ponieważ wygenerowane w ten sposób wolne miejsce można przeznaczyć na transport innych produktów.

W zależności od rodzaju mogą być również wyposażone w specjalne pokrywy, które w razie potrzeby zabezpieczą lepiej przewożone owoce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here