praca logistyka
Fot. Pexels.com

Praca logistyka jak i jego zarobki różnią się w zależności od pełnionego stanowiska. Możemy wyróżnić trzy główne, którymi są asystent ds. logistyki, specjalista ds. logistyki i starszy specjalista ds. logistyki. Ile zarabia się na tych stanowiskach? Jakie są wymagania, aby dostać się do branży?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/na-czym-polega-praca-logistyka-i-ile-wynosi-jego-wynagrodzenie/

Na czym polega praca logistyka?

Główne zadanie jakie możemy wymienić to planowanie, organizacja, zarządzanie i kontrola różnego rodzaju produktów. W zależności od działań firmy może chodzić o działania wewnętrzne w firmie bądź przepływ materiałów poza granice kraju.

Ponadto specjalista na tym stanowisku zajmuje się zaopatrzeniem, a także kontaktem z klientami i dostawcami. Na tym stanowisku często dochodzi także do kontroli działań współpracowników z mniejszym stażem.

Praca logistyka – jakie są wymagania?

Podstawowymi elementami jakie należy opanować przed rozpoczęciem pracy na tym stanowisku to zarządzanie czasem oraz projektami. Jest to wręcz podstawa na tym stanowisku.

Ponadto często podstawą jest znajomość języków obcych. Głównie jest to język angielski, który jest językiem międzynarodowym. Warto jednak znać język niemiecki, on również jest bardzo ważny.

Innym częstym warunkiem do pracy jest ukończenie studiów wyższych na kierunku logistyka, bądź logistyka i transport. Studia pomagają w zakresie zdobycia podstawowych umiejętności. Ponadto uczy się tam korzystania z najważniejszych programów komputerowych używanych w logistyce jak chociażby SAP.

Ile wynosi wynagrodzenie za pracę logistyka?

Zarobki uzależnione są od stanowiska jakie obecnie się zajmuje. Różnica zależna jest także od miasta, w którym się pracuje, wielkości firmy oraz branży. Często ważna jest także znajomość języków obcych. Im więcej ich znamy tym zarobki są większe.

Pierwsze stanowisko jakie można objąć to asystent ds. logistyki. Jego wynagrodzenie plasuje się średnio w granicy około 3-4 tys. brutto. Specjalista ds. logistyki otrzymuje już wynagrodzenie w granicach ok. 4-5 tys. brutto. Starszy specjalista ds. logistyki może liczyć na wynagrodzenie w granicach 5-7 tys. brutto.

Często dochodzą do tego premie za osiągane wyniki. Ponadto w wielu firmach można liczyć na dodatkowe benefity jak karta multisport, dofinansowanie do szkoleń czy kursów językowych.

Zobacz też: http://nakrecenieksperci.pl/czym-zajmuje-sie-specjalista-ds-logistyki-i-jakie-sa-jego-zarobki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here