Kraków -miasto studentów

Często przy wyborze kierunku studiów zastanawiamy się nad wyborem miasta gdzie mamy studiować. Większość osób podejmując decyzję o studiach szukaj miasta przeważnie jak najdalej od miejsca zamieszkania. Młodzi ludzie studiując nie chcą mieszkać blisko rodziców ponieważ według nich jest to po prostu wstydliwe. Studenci chcą żyć na własny rachunek i nie być pod ciągłym okiem rodziców. Z różnych statystyk wynika, że młodzi ludzie najczęściej wybierają studia w Krakowie.
Skąd pomysł na studia w Krakowie? Dlaczego Kraków jest miastem idealnym dla studentów? Dlaczego studia w Krakowie są tak popularne?
Przede wszystkim młodzi ludzie decydują się na studia w Krakowie, ponieważ to miasto ma niesamowitą energię a przede wszystkim bardzo dobre uczelnie. Tysiące studentów przeprowadza się specjalnie nawet setki kilometrów tylko po to żeby podjąć naukę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studia w Krakowie to idealna szansa dla ludzi z mniejszych miejscowości, ponieważ oprócz uzyskania dobrej wiedzy młodzi ludzie uczą się jak odnaleźć się w tak dużym mieście.
Kolejnym ważnym argumentem na studia w Krakowie jest to, że to miasto jest o wiele spokojniejszy niż Warszawa. Stolica jest takim miejscem, gdzie non stop jest wyścig szczurów , młodzi ludzie nie potrafią odnaleźć się w tych realiach i po prostu gubią się. Natomiast studia w Krakowie to świetna opcja dla osób chcących poprostu zdobyć wiedzę, rzetelną wiedzę. To miasto przede wszystkim żyje nocą. Jest tutaj mnóstwo atrakcji dla studentów a także wiele ofert pracy. Nie chodzi tutaj tylko o pracę taką jak kelner czy ulotkarz ale także są świetne propozycje pracy dla młodych ludzi również tych, uczących się i studiujących w trybie stacjonarnym.
Kraków ma do zaoferowania bardzo bogatą ofertę szkół wyższych. Do uczelni publicznych zaliczają się:
– Uniwersytet Jagielloński,
– Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki,
– Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica,
– Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN,
– Uniwersytet Ekonomiczny,
– Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja,
– Uniwersytet Papieski Jana Pawła II,
– Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha,
– Akademia Sztuk Pięknych im. J. Matejki,
– Akademia muzyczna,
– Pństwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego.
W Krakowie obok uczelni publicznych działa również wiele szkół wyższych niepublicznych. Wśród ich ofert można znaleźć studia na kierunkach:
-pamięć,
– humanistycznych,
– społecznych,
– ekonomicznych,
– technicznych,
– medycznych,
– prawno-administracyjnych,
– filologicznych,
– administracyjnych,
– sportowych,
– turystycznych,
– biologicznych,
– przyrodniczych.
Jak wynika z powyższego, w Krakowie jest wiele uczelni w których mogliby skorzystać młodzi ludzie. Studia w Krakowie to dobry wybór dla początkujących aktorów. państwowa Wyższa Szkoła teatralna imienia Ludwika Solskiego uchodzi za jedną z najlepszych w całym kraju. To z niej wychodzą największe gwiazdy polskiego kina.
Kraków jest miastem idealnym zarówno dla studentów jaki dla turystów. Jest to miasto z historią i pełne zabytków. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Studia w Krakowie- najlepszy wybór. Twój wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here