wzór CV

CV to jeden z najważniejszych dokumentów każdego pracownika. Wszyscy muszą je mieć i wszyscy na pewnym etapie staną przed zadaniem jego wykonania, często wtedy korzystając z pomocy stron takich jak https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-cv/. Nawet tego rodzaju portale nie zwalniają jednak z obowiązku zatroszczenia się o ogólną zawartość dokumentu. Każdy sam decyduje o tym, co takiego chce w nim umieścić oraz w jaki sposób chce to zaprezentować.

Błędem jest na pewno stosowanie zbyt długich bloków tekstu. Niekończące się linki pełne opowieści na temat jednej prostej posady, na której pracowało się zresztą nie dłużej niż przez kilka miesięcy, są kategorycznie zabronione, bo też nikt na pewno nie będzie się przez nie przebijać w celu wyciągnięcia z nich jednej ważnej informacji o jakimś ciekawszym osiągnięciu. Jeżeli długość akapitu już z góry zniechęca do zagłębienia się w jego zawartość, od razu najlepiej go skrócić. Informacje muszą być kondensowane i podawane w sposób przystępny i łatwy w odbiorze. Nawet ciekawy tekst prawdopodobnie nie zostanie przeczytany, jeżeli będzie długi, albowiem rekruter zawsze ma określoną ilość czasu na zapoznanie się z dokumentami, więc nie może ślęczeć przy jednym CV przez piętnaście minut.

Przeczytaj też: https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,5-pomyslow-na-twoje-cv,wia5-3273-56558.html

Wzory CV

Każdy wzór CV stara się zachęcić potencjalnego kandydata do opisywania swoich mocnych stron, opowiadania o posiadanym doświadczeniu zawodowym i wskazywaniu na te najbardziej kluczowe osiągnięcia. Należy mówić raczej o przeszłości, a nie o przyszłości. Pracodawca dobrze przecież wie, czym takim zajmie się nowo zatrudniona przez niego osoba i jakich rzeczy będzie się od niej oczekiwać, dlatego w żadnym wypadku nie trzeba powtarzać tych wszystkich informacji, o których przeczytało się w ogłoszeniu. Odpowiedź na ofertę pracy zwykle jest równoznaczna ze spełnianiem podanych w niej wymagań. Wolne miejsce w CV lepiej więc wykorzystać do podania takich informacji, które pracodawcy nie są znane, a które tyczą się osiągniętych niegdyś sukcesów, wykonanych zadań czy też rozwinięcia w sobie pewnych umiejętności nietechnicznych, a np. bardziej interpersonalnych.

Ogólnie rzecz biorąc CV jest dokumentem formalnym i tak też powinno się je tworzyć, unikając w nim bezpośrednich zwrotów do adresata czy jakichś prywatnych wspominek. Darmowe wzory CV zawsze prezentują się oficjalnie, a wszystkie informacje są w nich podawane tak, by każdy mógł je odebrać w sposób pozytywny. Dokumenty formalne nie są dobrym miejscem na ukazywanie własnej barwnej osobowości, zwłaszcza jeśli człowiek ubiega się o poważne stanowisko w poważnej firmie, a nie aspiruje do bycia artystą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here