praca

Otwartość na świat i naturalna, wrodzona wręcz komunikatywność to twoje cechy szczególne? Lubisz wyzwania i chętnie się ich podejmujesz, dlatego gdy tylko ktoś stawia przed tobą nowy problem, ty robisz wszystko, by go rozwiązać? W takim razie praca w sprzedaży jako handlowiec powinna okazać się dla ciebie wprost idealna. Oczywiście liczą się w niej nie tylko umiejętności miękkie, bo również pewne umiejętności twarde, ale nawet jeśli póki co ich nie masz, nie musisz się tym przesadnie przejmować, bo akurat te bez problemu zdobędziesz, podczas gdy niektórych cech charakteru nie da się sobie wykształcić pomimo starań.

Każdy dąży natomiast do zdobycia takiego zawodu, który byłby w stanie jak najwięcej mu zaoferować. Życie jest za krótkie, by tracić je na pracę, której się nie lubi albo która daje marne wynagrodzenie. Praca przedstawiciela handlowego powinna jednak przypaść ci do gustu pod różnymi względami, zwłaszcza jeśli jesteś osobą towarzyską, która lubi współdziałać z ludźmi i której zawsze wszędzie jest pełno. Co konkretnie da ci zatem ta posada? Na jakie korzyści możesz liczyć, jeżeli tylko ją zdobędziesz?

Przeczytaj też: https://www.granice.pl/news/ksiazkowy-niezbednik-przedstawiciela-handlowego-co-musisz-znac/15452

1 – łatwość zdobycia pracy

W wielu branżach zawodowych wyższe wykształcenie jest taką podstawą, bez której nie da się ruszyć dalej czy w ogóle nie da się nawet ruszyć z miejsca w kierunku zawodowego sukcesu. Praca handlowca do takich branż na szczęście nie należy. Oczywiście może być wykonywana przez osoby posiadające wyższe wykształcenie, ale równie dobrze mogą się nią zająć ci, którzy tego wyższego wykształcenia nie mają. Musisz jednak wiedzieć, że dla większości pracodawców wykształcenie średnie to takie minimum. Jest ono bowiem dowodem na to, że potrafisz logicznie myśleć i jesteś osobą inteligentną. Jeżeli więc twoje życie potoczyło się w taki sposób, że póki co nie byłeś nawet w stanie podejść do egzaminów maturalnych, zmień to już teraz i weź w nich udział, aby to podstawowe średnie wykształcenie od razu sobie zapewnić. Studia nie będą ci natomiast potrzebne. Jeśli więc nie masz na nie ewidentnie żadnego pomysłu, nie ma to sensu, abyś tracił na nie swój cenny czas.

2 – szansa na rozwój

Na stanowisku przedstawiciela handlowego raczej nie osiądziesz na laurach. Każdy twój dzień wystawi cię na jakąś próbę i każdy przyniesie ci szereg nowych problemów, z którymi będziesz musiał samodzielnie się zmierzyć i z którymi będziesz musiał jakoś sobie poradzić. To akurat dobrze. To wszystko sprawia, że zawód przedstawiciela handlowego nie jest nudny, bo on wręcz zmusza cię do rozwoju i do tego, byś robił coś ze swoim życiem i sam się zmieniał. Aby podnieść wyniki sprzedaży, będziesz musiał nieraz wydobyć z siebie ostatnie pokłady kreatywności i naprawdę ruszyć głową, samodzielnie wymyślając różne efektywne techniki sprzedaży. W tej pracy nie da się bowiem podążać utartymi ścieżkami. Jeżeli robisz to, co wszyscy, nie masz szans na jakiś większy sukces, dlatego też kreatywność powinna być twoją mocną stroną, jeżeli chcesz utrzymać się na stanowisku handlowca trochę dłużej.

3 – atrakcyjne zarobki

Przechodzimy sobie teraz do wspomnienia o tej korzyści, która dla wielu osób może okazać się jednak najważniejsza i najcenniejsza. Niektórzy z nas są gotowi na naprawdę ciężką i męczącą pracę, byleby tylko zarabiać w niej godziwe pieniądze. Twoim celem nie musi być wcale pozyskanie zawodu, który będzie dla ciebie czystą frajdą, pasją lub jakąkolwiek przyjemnością. Pracę możesz traktować wyłącznie jak narzędzie do zarabiania pieniędzy i dodatek do pozostałego życia. Jeżeli więc w taki sposób podchodzisz do tematu, zapewne zechcesz się dowiedzieć, ile zarabia przedstawiciel handlowy. Jak wygląda zazwyczaj jego miesięczna pensja i czy jest ona wysoka? Akurat na tym stanowisku na dochody nie powinieneś narzekać. Sam zresztą będziesz na nie najbardziej wpływać i sam będziesz decydować o jego wielkości, bo im więcej towarów czy usług uda ci się sprzedać i im więcej umów zdołasz podpisać z klientami, tym wyższe będą twoje zarobki, uzyskiwane głównie z prowizji.

4 – pełna satysfakcja

Praca przedstawiciela jest też jedną z takich prac o charakterze „zadaniowym”. Widzisz wyraźnie przed oczami swój cel i krok po kroczku dążysz do jego realizacji, nierzadko musząc pokonać różne przeszkody, które pojawią się nagle na twojej drodze. Gdy jednak uda ci się osiągnąć to, co sobie założyłeś, satysfakcja będzie olbrzymia. W pracy handlowca zdecydowanie można liczyć na to cudowne uczucie samozadowolenia. Każdy dodatkowo sprzedany produkt będzie dla ciebie powodem do tego, by docenić własne umiejętności i być z siebie najzwyczajniej w świecie dumnym. Zawód przedstawiciela handlowego nie jest więc wybierany wyłącznie z uwagi na to, że sporo się w nim zarabia. Niektórzy podejmują się tej pracy z zupełnie innych powodów, bo szukają dla siebie takiego miejsca, w którym mogliby dążyć do samospełnienia. Jeżeli ten aspekt jest dla ciebie ważny, ta korzyść na pewno cię zadowoli. Fajnie zresztą wykonuje się takie prace, które rzeczywiście dają tę satysfakcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here