Zamek do furtki

Ogrodzenie wokół domu w bardzo mocny sposób rzutuje na to, jak postrzegany jest cały budynek i jakie wrażenie sprawia jego otoczenie. Dosłownie nie da się mieć ładnego domu i ogrodu bez ładnego ogrodzenia. Każde zaniedbanie w przypadku tej zewnętrznej części sprawia, że przestrzeń wokół domu zaczyna prezentować się gorzej. Jednym z elementów, o które koniecznie należy zadbać, są okucia do furtki. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zamek – wygląd i bezpieczeństwo

Jak łatwo się domyślić, zamek przy furtce odgrywa podwójną rolę. W pierwszej kolejności gwarantuje zwiększenie bezpieczeństwa całej posesji. Bez dobrego zamka nigdy nie będziemy mieć pewności, że teren jest bezpieczny, gdyż po prostu każdy będzie mógł go łatwo sforsować i wejść do środka. Jeśli jednak zaopatrzymy się w solidny zamek, pokonanie go nie będzie aż tak proste. A to z kolei sprawi, że potencjalny złodziej albo będzie musiał bardziej się napracować, albo czeka go poszukiwanie innej drogi wejścia.

Oprócz bezpieczeństwa dobrze dobrany zamek w furtce powinien też gwarantować jej idealny wygląd. Dlatego powinien zostać dopasowany do stylu całego ogrodzenia. Na przykład do furtek i ogrodzeń kutych, z klasycznymi ozdobami, lepiej będzie dobrać również tradycyjnie wyglądający zamek. Jednak do ogrodzeń nowoczesnych znacznie lepiej sprawdzi się minimalistyczny wygląd okuć.

Wytrzymałość na każde warunki pogodowe

Wybierając zamek do furtki, należy pamiętać o tym, iż zawsze będzie on narażony na szkodliwe działanie srogich czynników atmosferycznych. Zimą pojawi się śnieg, deszcz i mróz, które mogą nawet zamrozić zamek oraz spowodować, że jego otwarcie będzie wymagało używania chemicznych odmrażaczy. Z kolei latem nierzadko pojawiają się skrajnie wysokie temperatury, które wpływają na rozszerzalność temperaturową metalu i mogą powodować kolejne niedogodności. Nie można także zapomnieć o wszechobecnym pyle, który na pewno prędzej lub później dostanie się także do mechanizmu zamka.

Dlatego też okucie powinno być odporne na wszystkie problemy. Musi opierać się rdzy i zmianom temperatury, a także ścieraniu przez twardy piasek. Co równie ważne, zamek w furtce powinien dobrze znosić obecność chemii oczyszczającej i smarującej, co ułatwi też jego konserwację.

Odpowiedni rodzaj zamka do naszych preferencji

Zamek do furtki zazwyczaj wyposażony jest w zatrzask, który pozwala szybko zamknąć furtkę za pomocą lekkiego pociągnięcia, nawet bez klucza. To świetne rozwiązanie, jeśli przewidujemy częste wyjścia, gdy inni domownicy pozostają w domu. W ten sposób będziemy mieć znacznie ułatwione zamykanie i otwieranie furtki.

Jednak nie tylko takie rozwiązanie może sprawdzić się w wejściu do ogrodu. Istnieje wiele dedykowanych systemów do furtek i bram, w tym również elektronicznych, które są szczególnie chętnie wykorzystywane na dużych osiedlach. Poznaj ich rodzaj i wybierz najlepszy dla twoich potrzeb zamek do furtki – sklep Sparta pomoże ci sięgnąć po taki, który spełni wszystkie wymagania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here