Studiuj z nami!

Decyzja o wyborze studiów to decyzja, która może ukształtować resztę twojego życia. Niestety, w wieku około dwudziestu lat młodzi ludzie często nie wiedzą, gdzie i co chcieliby studiować.

Często można usłyszeć, że należy studiować coś, co ma odbicie w Twoich pasjach. Dla wielu, w tym dla mnie taka rada nie była zbyt wiele warta. Jestem przekonany, że jest grupa ludzi, którzy poznali już swoją pasję i być może będą w stanie przekuć ją na wartościowy biznes, bądź ciekawą karierę. Wiele osób, w tym ja nie posiada jednak konkretnej pasji, którą chciałoby wykonywać zawodowo. Motywująco brzmi fakt, że możesz zarabiać na graniu na gitarze, ale czy jeżeli okazjonalnie grywasz jakiś utwór na gitarze, być może nawet z ogromną pasja, to czy to od razu oznacza, że powinieneś przekuć to na pieniądze. Moim zdaniem nie zawsze tak jest.

Wybór studiów nie powinien opierać się na ślepym podążaniu za swoją pasją. Wybranie studiów w zgodzie z tym to jedynie konsekwencja nieco bardziej skomplikowanej analizy samego siebie. Chodzi o to, by wychwycić swoje mocne strony i właśnie pod nie wybrać kierunek studiów. Nie oszukujmy się. Większość absolwentów szkół średnich nie ma pojęcia o tym kim tak naprawdę chce być. Dlatego też uważam, że wybór studiów pod swoje silne strony i być może zainteresowania, pasje, daje najlepszą możliwość do wyboru studiów takich, przy których nie będziesz się męczyć, ale i rozwiniesz się i być może znajdziesz swoją własną drogę.

Fakt, że żyjemy w czasach, gdy oferta edukacyjna jest bardzo szeroka również sprzyja rozwojowi. Możesz próbować w różnych gałęziach edukacji. Jeżeli to co obecnie studiujesz nie podoba Ci się, wystarczy, że wpiszesz na przykład marketing – studia w przeglądarce internetowej, by znaleźć uczelnię, która oferuje edukację w tym kierunku studiów i zapiszesz się, w okresie przyjmowania kandydatur.

Nawiązując do poprzedniego akapitu: czy warto studiować w gałęzi marketingu? Uważam, że jest to jedna z grup kierunków, które rzeczywiście są warte studiowania. Dlaczego? Ponieważ wykładowcy bardzo często charakteryzują się pasją w wykładanych przedmiotach. Trzeba przyznać, że ten kierunek przyciąga specyficznych ludzi. Są to ludzie energiczni, pełni pasji i niebanalnych pomysłów na siebie. Studiując na kierunku marketingowym rozwiniesz szeroką pulę umiejętności potrzebną w tej gałęzi rynku.

Ofert pracy po tym kierunku na pewno nie brakuje. Marketing to podstawa każdej gałęzi przemysłu. Nie obędzie się bez niego żadna firma, która chce pozyskać klientów, a jak wiadomo każda firma potrzebuje stałego dopływu klientów do jej dalszego funkcjonowania. Dlatego też o swoje zatrudnienie nie będziesz musiał się martwić. Uczelnia na którą się zdecydujesz zapewni Ci dobre wykształcenie, a rynek zapewni Ci dobrą płacę.

To również jest element o którym warto wspomnieć. Awanse i podwyżki to coś, do czego będziesz musiał przywyknąć w marketingu. Prace w zespołach, premie i awanse, to coś, bez czego marketing nie istnieje. Jeżeli po wstępnej analizie samego siebie dostrzegasz umiejętności, które mogą sprawdzić się w marketingu, nie wahaj się aplikować na zgodny kierunek studiów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here