Studia- dietetyka

Po skończeniu szkoły średniej wiele osób wybiera dalszą edukację. Do wyboru są studia, szkoły policealne, kursy czy szkolenia. Często wybór pada na szkołę wyższą. Osoby, które postanowiły podjąć pracę także mają możliwość studiowania. Odbywa się to w trybie zaocznym. Żeby rozpocząć taką edukację, nawet po latach przerwy wystarczy mieć pozytywnie napisany egzamin maturalny. Następnie składamy wniosek do odpowiedniej uczelni a nasza kandydatura, wyniki z egzaminu dojrzałości poddawane są analizie, wstępnej rekrutacji. Po tej czynności otrzymujemy decyzję o przyjęciu bądź nie, na wybraną uczelnię i kierunek. W przypadku negatywnej odpowiedzi mamy możliwość odwołania się od decyzji albo przystąpienia do kolejnej rekrutacji. Sprawy formalne nie są trudne do załatwienia. Wystarczy w odpowiednim czasie złożyć wnioski, zarejestrować się i dostarczyć odpowiednie dokumenty, wnieść także opłaty rekrutacyjne. Wszystko to można szybko zrobić i pozostaje czekać na rozpatrzenie.
Problemem jednak dla wielu osób jest pytanie jakie studia wybrać? Im wcześniej zdecydujemy to lepiej przygotujemy się do rekrutacji. Mamy wiele zainteresowań, pasji i talentów. Z jednej strony chcemy by nauka była z tym związana z drugiej nie wiemy czy po danym kierunku znajdziemy szybko pracę w zawodzie. Wiele osób stoi przed tym dylematem. Proponuje się coraz to nowe specjalizacje jednak wybór nie jest oczywisty. Zwłaszcza jeśli widzimy jak różne są przedmioty do nauki i nie mamy pewności czy sobie poradzimy. Jaki zatem wybrać kierunek? Spośród wielu opcji warto zastanowić się nad dietetyką. Jeśli interesujemy się tym co jest związane z żywieniem człowieka, działaniem ludzkiego organizmu, wpływem substancji odżywczych na nasze zdrowie to dobrze jest się zastanowić nad rozpoczęciem nauki na tym kierunku. Dietetyka – studia to możliwość zdobycia wiedzy o odżywianiu człowieka, chorobach układu pokarmowego i nie tylko. Po tych studiach będziemy wiedzieli jaką dietę ułożyć do danego schorzenia, jak walczyć z otyłością, jak pomóc chorym np. na cukrzycę. Dowiemy się także o zaburzeniach odżywania. Poza tym poruszone będą takie zagadnienia jak ocena jakości produktów spożywczych czy ich warunki przechowywania.
Po ukończeniu edukacji absolwent może liczyć na zatrudnienie w wielu miejscach. Między innymi na takim stanowisku jak pracownik niepublicznych i publicznych zakładów opieki zdrowotnej np. jako dietetyk. Może także założyć własną działalność gospodarczą celem pomagania osobom z problemami żywieniowymi, układaniem diet np. odchudzających, dla sportowców. Poza tym absolwent może pracować w placówkach żywienia zbiorowego czy w zakładzie przemysłu spożywczego.
Jakie przedmioty mogą być brane pod uwagę podczas rekrutacji? W większości uczelni będzie to : matematyka, biologia, chemia, język polski. Dobrze jest także postarać się o wyższe wyniki z języka obcego.
Dietetyka – studia to kierunek z przyszłością, do tego bardzo interesujący. Możliwości jest wiele, wystarczy wybrać dla siebie najlepszą opcję i konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here