Na co musisz zwrócić uwagę, biorąc pożyczkę na raty? Wyjasniamy!

Chwilówki cieszą się niesłabnącą popularnością – są szybkim sposobem na załatanie chwilowej dziury w budżecie. Warto jednak pamiętać o tym, że im więcej firm, świadczy takie usługi, tym ciężej wybrać spośród nich ofertę wartą uwagi. Niezależnie od tego,, czy kredyt zaciągany jest przez Internet, czy stacjonarnie, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które zadecydują o tym, czy pożyczka będzie bezpieczna i opłacalna.

Pożyczki ratalne – o czym musisz pamiętać, zanim podejmiesz decyzję?

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, przyjrzyj się bliżej temu, co dokładnie oferują banki i firmy pozabankowe. Po przeanalizowaniu ofert będziesz mieć możliwość wybranie najkorzystniejszej pożyczki, na najwygodniejszych dla Ciebie zasadach. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę w swoim banku, często możesz liczyć na lepszą ofertę dla stałego klienta. Obecnie wiele banków oferuje kredyt na raty online. Podobnie jest z serwisami pożyczkowymi, takimi jak kokos.pl. Pozwala to na wybranie konkurencyjnej oferty bez wychodzenia domu! 

Decydując się na pożyczkę ratalną niezwykle ważnym jest określenie kwoty, jaką chcemy pożyczyć – nie wszyscy pożyczkodawcy mają bowiem taki sam zakres kwot, na jakie udzielają pożyczek. Oferty sięgają od 500 zł do nawet 120 000 zł. Wszystko to zależy od naszej zdolności kredytowej oraz osobistych potrzeb. Ważne, by nie zaciągać pożyczki na kwotę większą niż ta, która jest nam niezbędna.

Najistotniejszą kwestią, która interesuje klientów to koszty kredytu. Warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim ofertom, gdyż nie istnieją takie, które nie zawierają prowizji, zmienia się tylko jej wysokość. Prowizja może być zawierana w kredycie w różny sposób. Istnieją banki, które odliczają ją od kwoty pożyczki. Dla przykładu, zamiast 1000 zł, na konto zostanie przelane 9500 zł. Prowizja może być także wliczona w raty kredytu, tak jak w przypadku pożyczki na kokos.pl. W takiej sytuacji na konto zostanie przelane 1000 zł, jednak rata każdorazowo będzie powiększana o kwotę prowizji.

Niezwykle istotną kwestią jest dokładne sprawdzanie tego, co jest zapisane w umowie. Bardzo często zdarza się, że znajdują się w nich ukryte zapisy, które zobowiązują klienta do spłaty w innych warunkach. Szczegółowe zapoznanie się z umową pozwoli uchronić cię od niezaplanowanych kosztów i niechcianych niespodzianek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here