Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

0
537

Jak podają statystyki, coraz więcej osób ma problemy z terminową spłatą zadłużenia. Co gorsze, bardzo dużo osób by spłacić raty w bankach, zaciąga kolejne zobowiązania – najczęściej w parabankach. Oznacza to że wpadli oni w spiralę zadłużenia. Jak łatwo się domyślić, wyjście ze spirali długów nie jest łatwym zadaniem. Ale nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Co więc zrobić, aby pozbyć się “nadmiaru” długów? Poniżej podamy kilka wskazówek.

Jeżeli mamy problemy z długami, przede wszystkim nie możemy bać się o nich rozmawiać. Musimy iść do banków, w których mamy długi i powiedzieć o naszych problemach. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bankom także zależy na tym, by pieniądze do nich wróciły. W związku z tym na pewno będą chciały nam pomóc w rozwiązaniu naszego problemu. Można wspólnie ustalić plan działania i oczywiście musimy się go trzymać. Banki mogą nam wydłużyć termin spłaty kredytów, mogą też czasowo odroczyć ich spłatę. Może też znajdzie się bank, który skonsoliduje nasze długi, czyli użyczy pożyczki na wszystkie zobowiązania, ograniczając spłatę do jednego zobowiązania.

Ale rozmowy z bankiem to nie jedyne rozwiązanie naszej sytuacji. Musimy też zdobyć się na sporo wysiłku, związanego ze zwiększeniem naszych dochodów. Musimy bowiem mieć środki finansowe, by oddawać pieniądze do banków. Możemy to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze, możemy poszukać dodatkowego zatrudnienia, nawet na niewielką część etatu. Możemy też przyjmować zlecenia, które możemy wykonać z naszego domu. Dobrym rozwiązaniem może się także okazać wyjazd za granicę, w czasie którego możemy zarobić więcej pieniędzy, niż w naszym kraju. Po drugie, możemy sprzedać niepotrzebne przedmioty z naszego domu na jakimś portalu aukcyjnym. Jest ich wiele, więc bez problemu znajdziemy ten, który najbardziej nam odpowiada – OLX, Facebook Marketplace, czy Allegro Lokalnie. Pieniądze, które uzyskamy ze sprzedaży, możemy przeznaczyć na spłatę długów. Musimy szukać każdej okazji, która poprawi nasze finanse. Dzięki temu będziemy mogli szybciej spłacić zadłużenie. Ponadto, w przypadku problemów finansowych warto zwrócić się do rodziny z prośbą o pomoc finansową. Zobowiązanie wobec członka rodziny będzie bardziej elastyczne i nie będzie wiązało się z odsetkami.

Składając wniosek o kredyt zastanówmy się zawsze, czy będziemy mogli spłacać go w terminie. Jeżeli mamy jakieś obawy, że zabraknie nam pieniędzy na spłatę rat, lepiej zrezygnujmy z kredytu, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia, z której bardzo trudno wyjść.

Więcej porad otrzymasz na forum https://www.soskredyt.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here