rejestrator

Być może ciekawi was praca, którą wykonuje rejestrator medyczny. Dzisiaj przeprowadzimy was krok po kroku, a także pokażemy kim jest jakie obowiązki wynikają w pracy na takim stanowisku. Ponadto przedstawimy wymagania, które musi spełnić kandydat ubiegający się o pracę w takim zawodzie. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-rejestratora-medycznego/ 

Rejestrator medyczny – kim jest i jakie są jego obowiązki?

Rejestrator medyczny jest to osoba, która zajmuje się kilkoma obowiązkami. Do nich będą należały: prowadzenie dokumentacji medycznej i kalendarzyka, umawianie wizyt, a także udzielanie informacji dotyczących na przykład tego, kiedy dany lekarz przyjmuje. Rejestrator informuje o usługach, które prowadzone są w danej placówce. Ponadto rejestrator medyczny przyjmuje oraz opisuje materiały dostarczone przez pacjentów do badania, a także wprowadza je do systemu. Ma też bezpośredni kontakt z pacjentami.

Jeżeli do placówki medycznej przychodzi pacjent, musimy pamiętać o odpowiednim podejściu. Osoba taka może być poirytowana, kiedy dowie się od rejestratora, że przyszła za późno i lekarz, do którego chciała się udać skończył już swój dyżur czy przyjął kolejnego pacjenta. Wówczas osoba taka zmuszona jest do przyjścia na wizytę w innym terminie. Rejestratorzy muszą więc wykazywać się wysoką kulturą osobistą i cierpliwością. Czasami będą też pełni obowiązki ochroniarza.

Jakie wymagania są potrzebne do pracy jako rejestrator medyczny?

Do wymogów osoby, która stara się o zawód rejestratora medycznego należy zaliczyć przede wszystkim: odpowiedzialność, typowe umiejętności zawodowe, a także zdolności interpersonalne. Do takiego zawodu ważna jest też odporności na silny stres i opanowanie w w ciężkich sytuacjach. Czasami rejestrator wstał będzie miał do czynienia z trudnymi pacjentami, a także nagłymi i trudnymi do panowania sytuacjami. Wówczas musi zachować spokój, aby móc wykonywać swoje obowiązki, a także umiejętnie poinformować drugiego człowieka, w taki sposób, żeby nie doszło do kolejnych nieprzyjemnych sytuacji.

Rejestrator powinien również cechować się asertywnością i stanowczością. Bardzo często pacjenci oczekują więcej, niż tak naprawdę im się należy. Od rejestratorów chcą uzyskać informacje lub potrzebne dokumenty, które może podać im jedynie lekarz. Często próbują też wejść do gabinetu bez kolejki lub odpowiednich dokumentów, ponieważ myślą, że mogą wszystko i nikt nie jest w stanie na to wpłynąć.

Zobacz też: http://nakrecenieksperci.pl/w-jaki-sposob-zostac-rejestratorem-medycznym/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here