Bydgoszcz - studia

Bydgoszcz to ostatnio prężnie rozwijające się miasto będące stolicą województwa kujawsko-pomorskiego (jest siedzibą wojewody, natomiast urząd marszałkowski znajduje się w Toruniu). Miasto liczy sobie 350 tysięcy mieszkańców, co czyni je siódmym co do wielkości miastem w naszym kraju. Jest malowniczo położone nad rzeką Brdą. Posiada liczne zabytki, urokliwą Starówkę, a także ostatnio bardzo wyraźnie zmodernizowaną Wyspę Młyńską będącą swoistym centrum rekreacji. Władze Bydgoszczy bardzo starają się bowiem, aby zniknęła krzywdząca opinia o ich mieście jako o brzydkim i zaniedbanym, czyniąc coraz to nowsze inwestycje. Dzięki temu w ostatnich latach typowo komunistyczne, mało interesujące miasto stało się powoli dosyć przyjemnym miejscem do życia i studiowania. Z pewnością wiele osób, które uczęszczają do bydgoskich szkół wyższych będzie zadowolonych z oferty kształcenia tamtejszych placówek, a także tego co mogą robić w czasie wolnym. Bydgoszcz posiada bowiem wiele interesujących klubów i pubów, gdzie można spotkać się ze znajomymi. Ostatnimi czasy odnowiono także dworzec kolejowy w Bydgoszczy, więc podróżowanie w tę i z powrotem jest zdecydowanie bardziej komfortowe niż wcześniej. Ciekawa, szklana bryła dworca na razie wyróżnia się z otoczenia, aczkolwiek może być zaprawą pod przyszłe centrum biznesowe. Warto inwestować w Bydgoszcz, a co za tym idzie studiowanie w tym miejscu może przynieść wymierne korzyści.

Główną uczelnią Bydgoszczy jest stosunkowo niedawno powstały Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Ciężko na razie mówić o renomie tej placówki, ponieważ pod każdym względem przegrywa z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, aczkolwiek usilnie stara się mu dorównać, a nawet wyprzedzić. W rankingach z roku na rok bydgoska uczelnia pnie się w górę, widać wyraźnie trend, który daje realne szanse, aby UKW zaistniało w świecie polskich uczelni. Głównym mankamentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest to, że nie można studiować tam prawa, co uznawane jest za pewien wyznacznik jakości uczelni wyższej. Kierunek ten jednak jest dostępny w stolicy Kujaw i Pomorza na prywatnej Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Uczelnia kreuje się na perspektywiczną oraz będącą odpowiednią do ułożenia sobie przyszłości na odpowiednim poziomie. Prawdą jest, że ma bardzo bogatą ofertę możliwych kierunków. Te dwie szkoły są podstawowym trzonem naukowym w bydgoskim wachlarzu szkolnictwa wyższego.

Warto jednak wspomnieć również o tym, że w jeżeli chodzi o studia – Bydgoszcz czasami jest w stanie współpracować ze swoim sąsiadem – Toruniem. W Bydgoszczy bowiem istnieje Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w którym można studiować chociażby bardzo prestiżowy kierunek lekarski, który pozwala zostać w przyszłości lekarzem o wybranej wcześniej specjalizacji. W Bydgoszczy wybrać się można również na Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, który oferuje kształcenie na kierunkach technicznych w bardzo wielu dziedzinach. Jest to dobra oferta dla osób chcących kręcić biznesy w rozmaitych przemysłach chemicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here